فیلتر


فلت تصویر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4

کابل فلت ال سی دی لپ تاپ ، مسیر بین نمایشگر و بورد اصلی است که وظیفه انتقال سیگنال تصاویر به بخش خروجی تصویری را بر عهده دارد . درگاه اتصال این کابل به نمایشگر ، در بخش لولای لپ تاپ قرار دارد . از آنجایی که سر کابل فلت ال سی دی ، پوشیده از پین های ظریف است ، برای حفاظت از این پین ها ، یک لایه ضخیم پوشاننده ، دورتادور آنها را گرفته است . بنابراین اگر به طور ناگهانی لپ تاپ را با زاویه ای غیراستاندارد باز کنید یا به قسمت لولا ، ضربه سنگینی در اثر برخورد با زمین یا جسم سخت وارد شود ، پین های کابل فلت ال سی دی لپ تاپ دچار مشکل شده و نمایش تصاویر با مشکل روبرو می گردد . از آنجایی که این قطعه در نقطه ای حساس قرار دارد ، بهتر است تعویض فلت ال سی دی را به مراکز تعمیر و کارشناسان حرفه ای بسپارید تا بدون وارد کردن آسیب به بخش های دیگر ، کیفیت تصویر را به نمایشگر شما بازگردانند ؛ اما می توانید کابل فلت ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ خود را با بررسی مدل دستگاه خود از فروشگاه اینترنتی پارت لپ تهیه فرمایید.

   

راه های تشخیص خرابی کابل فلت ال سی دی

 
همانطور که در بخش پیشین اشاره شد ، مسئولیت کابل فلت ال سی دی ، انتقال تصاویر به نمایشگر لپ تاپ است ، بنابراین مشکلات ناشی از آن نیز به راحتی قابل مشاهده و پیگیری هستند . اگر LCD یا LED لپ تاپ شما ، سیاه یا سفید شده ، چشمک می زند یا سطح روشنایی آن بسیار پایین است ، به طوریکه تشخیص اجزای تصاویر ، به سختی ممکن است ، احتمالا مشکل از کابل فلت نمایشگر لپ تاپ شماست . در برخی موارد با تکان دادن لپ تاپ ، مشکل تصویر حل می شود ، البته ممکن است با جابه جایی مجدد لپ تاپ ، مشکل تصویر بازگردد ؛ بنابراین بهتر است کابل فلت ال سی دی را از نظر سخت افزاری مورد بررسی قرار دهید . حتی در مواردی نیز ممکن است مشکل از کارت گرافیک باشد که در این صورت می توانید با اتصال لپ تاپ به نمایشگر خارجی ، سلامت این قطعه را مشخص نمایید . در صورت وجود هر کدام از این نشانه ها کافیست لپ تاپ را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید تا بدون آسیب به سایر بخش های لپ تاپ ، آن را تعمیر نماید .

  

تفاوت کابل فلت ال سی دی و ال ای دی

  
لپ تاپ ها با دو نوع نمایشگر LCD و LED به قروش می رسند . جالب است بدانید که کابل فلت ال سی دی و ال ای دی از نظر ظاهری با هم تفاوت دارند ؛ پین های فلت ال سی دی از سایز بزرگ تری نسبت به فلت ال ای دی برخوردار هستند . کابل فلت LED از 30 پین و کابل فلت LCD از 40 پین برای انتقال تصاویر استفاده می نماید .

  

تعویض کابل فلت نمایشگر لپ تاپ

  

کابل فلت نمایشگر لپ تاپ ، از کنار یا درون لولای لپ تاپ عبور می نماید ؛ به همین دلیل است که بایستی مراقب سلامت بخش اتصال نمایشگر و بدنه باشید تا موجب پارگی یا له شدگی سر کابل فلت نگردید . در مواردی نیز اگر مراقب نباشید ، در اثر آسیب کابل فلت ، پین های آن با هم برخورد کرده که می تواند موجب اتصال کوتاه و سوختگی مادر بورد گردد .

  

خرید آنلاین کابل فلت ال سی دی لپ تاپ

  
خرید قطعات لپ تاپ از فروشگاه های اینترنتی معتبر ، موجب صرفه جویی در زمان و رفت آمدهای روزانه شما می گردد . قروشگاه آنلاین پارت لپ ، با ارائه قطعات جانبی اصل ، حافظ سلامت لپ تاپ و کامپیوتر شما خواهد بود .