لولا و نگهدارنده مانیتور

بازدید: 5356

فروش، نقد و بررسی انواع لولا لپ تاپ با ضمانت کیفیت در فروشگاه اینترنتی و تخصصی پارت لپ

 

 

 

 

 

 

 

 

لولا لپ تاپ یکی از بخش های مهم لپ تاپ به حساب می آید که به قولی به عنوان بخش استحکام و ایستادگی لپ تاپ شناخته می شود. خرابی این بخش می تواند شما را با مشکلات متعددی روبرو کند و حتی ممکن است کارهای پر اهمیت و آن تایم را به تعویق بیندازد. بنابراین سعی کنید از لپ تاپ خود در حالت استاندارد استفاده کنید تا از بروز چنین مشکلی پیشگیری کنید. در صورت مواجه شدن با خرابی لولا لپ تاپ این آموزش را دنبال کنید و نسبت به تعویض لولا لپ تاپ خود اقدام کنید.

آیا لولا لپ تاپ خراب میشود؟

پاسخ این سوال بله است. خرابی لولا لپ تاپ به چند طریق قابل تعمیر است تا مجبور نشوید لپ تاپ خود را به سیستم رومیزی تبدیل کنید و یا نسبت به خرید لپ تاپ جدید اقدام کنید. لپ تاپ ها نیز ماشین های گران قیمتی هستند، بنابراین خرید دستگاه جدید به معنای متحمل شدن هزینه های گزاف است. شما می توانید به جای خرید دستگاه جدید، نسبت به تعمیر لولا لپ تاپ خراب یا از کار افتاده هزینه کمتری بپردازید. اکثر مدل لپ تاپ ها به جز MACS دارای اجزای سخت افزاری ساخته شده به روش های منحصر به فردی هستند. بسته به مدل لپ تاپ شما، روش های مختلفی وجود دارد که می توان لولا لپ تاپ شکسته را اصلاح کرد. البته با توجه به میزان آسیب دیدگی لولا لپ تاپ می توان در این مورد تصمیم گرفت. در اینجا قصد داریم در مورد مراحل جدا کردن لولا و ترمیم شکستگی لولا لپ تاپ صحبت کنیم. ممکن است این فرآیند نیاز به خرید برخی قطعات لپ تاپ داشته باشد. اگر اهل فن نیستید، لطفاً لپ تاپ خود را نزد یک تکنسین واجد شرایط ببرید تا از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری کند.

 

نحوه تعمیر خرابی لولا لپ تاپ

در صورتی که مانیتور نمایشگر لپ تاپ شما به غیر از خشک و سفت بودن، به راحتی در موقعیت خود باز نمی شود، وقت آن است که لولا لپ تاپ را تعمیر یا تعویض کنید تا موجب تخریب بیشتر لپ تاپ نشود. از زمانی که کار با لپ تاپ را شروع کردید، به موارد خاصی از قبیل سفت یا شل بودن لولا لپ تاپ توجه کنید. برای تعمیر لولا لپ تاپ نیاز به باز شدن شاسی لپ تاپ است که باعث می شود، ضمانت یا گارانتی آن باطل شود. البته اگر تا زمان تعمیر لپ تاپ اعتبار داشته باشد. در اینجا ما دستورالعمل های کلی را برای تعویض یا تعمیر لولا ارائه می دهیم اما توصیه می کنیم که در کنار این آموزش به دنبال کتابچه راهنمای تعمیر یا سرویس لپ تاپ از سازنده لپ تاپ خود باشید.

وسایل مورد نیاز در تعمیر لولا لپ تاپ

وسیله که به آنها برای تعمیر لولای لپ تاپ نیاز خواهید داشت به ترتیب شامل موارد زیر می باشند:

 1. درایورهای پیچ
 2. پایه مته
 3. مته سیار
 4. اره برقی
 5. پیچ های کوتاه 3 میلی متر
 6. مهره های اتصال 3 میلی متر
 7. دستیار

مراحل تعمیر لولا لپ تاپ

 • مرحله 1: در صورت وجود اتصالات برقی، باید کابل برق، باتری لپ تاپ و درایو DVD لپ تاپ را جدا کنید. این اتصالات الکترون را در مدار به حرکت در می آورند و وجود الکترون در مدار هنگام باز کردن لپ تاپ یا سیستم مسئله خطر آفرینی است.
 • مرحله 2: در این مرحله با باز کردن پیچ هایی که آن را به پایه لپ تاپ متصل می کند، صفحه کلید را جدا می کنید. برخی از لپ تاپ ها نیازی به بازشدن پیچ ندارند. توجه داشته باشید که هر پیچ را از کجا جدا کرده اید تا در هنگام بستن لپ تاپ مجبور نشوید آنها را با هم ترکیب کنید.
 • مرحله 3: سپس لبه پلاستیکی اطراف صفحه نمایش را برداریم تا لولا لپ تاپ را ببینید.
 • مرحله 4: لولای آسیب دیده لپ تاپ اکنون قابل مشاهده است و به دو قسمت تقسیم شده است. یک قسمت در بخش درب لپ تاپ و یک قسمت در بخش بدنه لپ تاپ قرار دارد.
 • مرحله 5: هر پیچی را که در این قسمت ها مشاهده می کنید، باز کنید و لولاها را در قسمت درب نگه دارید. وقتی مشخص کردید که برای ترمیم لولاها چه چیزی نیاز خواهد بود ، کار بسیار راحت تر می شود.
 • مرحله 6: با باز کردن پیچ ها، بخشی از لولا را که به پایه متصل است، جدا کنید.
 • مرحله 7: در این مرحله شما باید قطعات جانبی را که نیاز دارید از فروشگاه های معتبر تجهیزات جانبی لپ تاپ خریداری کنید. قبل از سفارش شما باید شماره سریال مدل لپ تاپ خود را آماده داشته باشد و قطعات را مطابق با آن سفارش دهید. اگر این کار وقت زیادی از شما می گیرد  یا تخصص لازم را برای این کار ندارید، بهتر است لولا لپ تاپ را به نزدیک ترین فروشگاه تجهیزات جانبی لپ تاپ و سیستم ببرید تا لولای مورد نظر را خریداری یا سفارش دهید. خرده فروشان آنلاین مانند Ebay بسیاری از این قطعات یدکی را تهیه می کنند، بنابراین سعی کنید از آنها این قطعات را خریداری کنید.
 • مرحله 8: پس از تهیه لولا لپ تاپ، اکنون باید لولای شکسته را تعویض کنید و از مراحل بالا به ترتیب معکوس برگردید. یعنی پیچ ها را ببندید، صفحاتی را که برداشتید سرجای خود قرار دهید و در نهایت روکار را ببندید.

چگونه می توانید لولا لپ تاپ MAC را تعویض کنید؟

طراحی لپ تاپ های مک از نظر ساختاری برای رفع مشکل خرابی لپ تاپ برای هر کاربری به نوعی پیچیده است. با این حال اگر مراحل این آموزش را دنبال کنید می توانید خودتان مشکل لولا لپ تاپ را برطرف کنید. در صورت عدم موفقیت، مراکز خدمات مجاز اپل تعمیرات ارزان قیمت رایانه ای را ارائه می دهند. این در صورتی است که لولا لپ تاپ خراب را دستکاری نکرده باشید. در نظر داشته باشید که به آنها مراجعه کنید تا ارزان تر و بهینه تر آن را برای شما تعمیر و یا تعویض کنند.

نکاتی در مورد چگونگی جلوگیری از آسیب دیدن لولا لپ تاپ

گاهی اوقات ممکن است لپ تاپ شما با بی دقتی در لبه یک سطح برجسته قرار گیرد یا به اشتباه از روی میز یا پای شما بیفتد. شما در پایان با دو قطعه جدا شده از هم ممکن است روبرو شوید. در مواقع دیگر ممکن است لولاهای لپ تاپ شما شل شوند. در آخر همه اینها شما را ملزم به پرداخت هزینه های تعمیر می کنند. نکته مثبت این موضوع این است که به راحتی می توان از تمام این شرایط و موقعیت های شکستگی لولا لپ تاپ جلوگیری کرد. این شرایط به ترتیب شامل نکات زیر می باشند:

 1. از خرید لپ تاپ های سطح پایین خودداری کنید.

بیشتر این لپ تاپ های رده پایین طوری طراحی شده اند که تا زمانی که روند تغییر ادامه یابد، دوام می آورند. قرار نیست آنها اینقدر محکم باشند و هر سقوط جزئی ممکن است منجر به خساراتی از جمله شکستن قاب لپ تاپ یا لولا لپ تاپ شود. سرمایه گذاری در یک مدل تجاری طراحی شده با دوام می تواند هزینه بر باشد اما با توجه به اینکه تا چه اندازه می تواند به طور قابل اطمینان در خدمت شما باشد، نکته بسیار مهمی است که در طولانی مدت در هزینه های شما صرفه جویی می کند.

 1. هنگام بستن درب لپ تاپ از هر دو دست استفاده کنید.

باز نگه داشتن درب لپ تاپ روی یک طرف می تواند به نحوی به لولا لپ تاپ آسیب بزند. بیشتر اوقات ما کاربران می بینیم که درب لپ تاپ فقط یک طرف صفحه قرار دارد یا کاربر هنگام استفاده آن را با استفاده از دست نگه می دارد. شاید این کار برای شما مشکلی ایجاد نکند اما به مرور این کار بر روی لولا لپ تاپ با گذشت زمان تاثیر می گذارد و به آن آسیب می رساند.

 1. از حمل لپ تاپ روی درب لپ تاپ خودداری کنید.

این کار مانند این است که فیل را از دم بالا در هوا نگه دارید. معمولاً قسمت پایین لپ تاپ شما از قسمتی که صفحه نمایش را در خود جای داده سنگین تر باشد. مسئله بسیار ساده است و شما تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که هرگز لپ تاپ خود را از درب حمل نکنید تا از ضعیف شدن لولاهای آن جلوگیری کنید. در نهایت باید گفت لولای آسیب دیده لپ تاپ می تواند لپ تاپ شما را به یک سیستم از کار افتاده و بلااستفاده تبدیل کند که اغلب سردرد زیادی را برای شما ایجاد می کند. من به شما توصیه نمی کنم آن را دور بریزید یا لپ تاپ جدیدی سفارش دهید و آن را جایگزین کنید. این کار هزینه دیگری را در بر خواهد داشت. با تمام مراحل بالا که به شما در خصوص تعویض لولا لپ تاپ آموزش داده شد، شما باید بتوانید تصمیم گیری کنید که آیا می توانید لولای لپ تاپ را تعمیر کنید یا خیر. اگر می توانید مراحل بالا را دنبال کنید که در بسیاری از هزینه ای صرفه جویی کرده اید. با این حال اگر اعتماد به نفس ندارید، بهترین گزینه این است که به یک متخصص واجد شرایط مراجعه کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. از طرف دیگر برای دستیابی به تعمیرات مورد نیاز، اگر گارانتی هنوز اعتبار دارد بهتر است از ضمانت آن استفاده کنید.